1.مقدمه
1.1. استفاده و بهره‌برداری از پلتفرم دامرسا (https://Damersa.com) و سرویس‌ها، ابزارها، اپلیکیشن‌ها، و سایر وب‌سایت‌ها و دامنه‌ها و نشان‌های تجاری وابسته به آن، که از این پس در این سند «دامرسا»‌ نامیده می‌شود، برای تمام افرادی که به موجب قوانین جمهوری اسلامی ایران، اهلیت قانونی خرید و فروش و نیز بهره‌برداری و مشارکت در فضای مجازی را دارند، که در این سند «کاربر / کاربران» خوانده می‌شود، به شرط رعایت قوانین و شرایط این سند و سایر اسناد ارجاع یا اشاره شده، آزاد خواهد بود. همچنین منظور از «محصول» در این سند، همه کالاها و خدمات فیزیکی (عینی و ملموس) و غیرفیزیکی است که کاربر در جایگاه فروشنده برای فروش یا اهدا عرضه می‌کند.

1.2. بازار دامرسا را گروه ابتکار به عنوان یک گروه خصوصی (کارشناسان آی تی و فعال بازار) بدون هیچ گونه وابستگی مدیریت می شود.

1.3. تاریخ آخرین ویرایش و به‌‌روزرسانی این سند «14 آذر 1399» است.

1.4. فروشنده در دامرسا کاربری است که درخواست ثبت فروشگاه را ثبت کرده این امکان را دارد که با استفاده از امکانات دامرسا محصولات خود را به فروش برساند کاربری که در دامرسا ثبت نام و ایجاد فروشگاه کند و فقط به صرف ثبت نام مبنی بر قبول قوانین دامرسا است.

1.5. دامرسا» ممکن است در هر زمانی نسبت به به‌روزرسانی این سند اقدام کند. در صورتی که به تشخیص «دامرسا» این تغییرات عمده و جدی باشد، از طریق ایمیل یا انتشار در بسترهای «دامرسا»، به اطلاع شما (کاربر) خواهد رسید. شما می‌توانید با مطالعه این تغییرات نسبت به تدوام همکاری و استفاده از خدمات «دامرسا»، تصمیم‌گیری کنید. مستحضر باشید که ادامه استفاده از خدمات «دامرسا» به معنای پذیرش این تغییرات است و ادعای جهل و عدم آگاهی نسبت به آن در هر حال مورد قبول نخواهد بود.

2. پذیرش شرایط استفاده
2.1. این سند و سایر سندهایی که در این متن به آن‌ها ارجاع داده می‌شود، مجموعاً جزو شرایط استفاده و بهره‌برداری از «دامرسا» است.

2.2. شرایط استفاده از دامرسا، جزو قراردادهای قانونی الزام‌آور فی‌مابین کاربر (شما) و «دامرسا» است.

2.3. این سند، حقوق و مسئولیت‌های کاربران را به هنگام بهره‌برداری و استفاده از دامرسا بیان می‌کند. لذا مستلزم است که دقیق خوانده و رعایت شود. با استفاده از یکی یا تمامی سرویس‌های «دامرسا» (حتی صرف بازدید و جست‌وجو در وب‌سایت)، شما اطلاع و موافقت خود را با شرایط استفاده و بهره‌برداری از «دامرسا» اعلام کرده‌اید و در صورتی که با این شرایط موافقت ندارید، نباید از خدمات «دامرسا» استفاده کنید.

2.4. دامرسا» بازاری است آنلاین و مجازی که کاربران آن به صورت آنلاین و آفلاین به هم مرتبط می‌شوند و علاوه بر داد و ستد به توسعه محتوا و شبکه خود نیز می‌پردازند. از این رو، «دامرسا» چندین سند متفاوت شرایط استفاده خواهد داشت که ناظر به کارکردها و بهره‌برداری‌های مختلف از خدمات «دامرسا» است. در این سند، برخی از این شرایط عمومی و اختصاصی آمده است اما برای هر گونه بهره‌برداری از مجموعه خدمات «دامرسا»، باید سایر اسناد مربوط به آن را (حتی اگر در این سند به آن اشاره یا ارجاع نشده است) نیز مطالعه کنید و با پذیرش شرایط آن، در «دامرسا» فعالیت کنید؛ زیرا مفاد آن اسناد نیز جزو قوانین و شرایط استفاده از «دامرسا» است.

3. حساب کاربری در «دامرسا»
3.1. شما (کاربر) برای استفاده از خدمات مختلف «دامرسا»، به ایجاد حساب کاربری نیاز دارید و با تاسیس حساب کاربری می‌پذیرید که این قرارداد را به طور کامل مطالعه کرده‌اید و شرایط و قوانین آن را پذیرفته‌اید.

3.2. مطابق قوانین و مقررات ایران، برای خرید و فروش و استفاده از سرویس‌های تجاری، دارا بودن حداقل سن قانونی لازم است. فلذا شما (کاربر) می‌بایست 18 (هجده) ‌سال تمام یا بیشتر سن داشته باشید و در غیر این صورت تنها با مجوز و نظارت قانونی والدین قانونی یا سرپرست قانونی خود می‌توانید از خدمات «دامرسا» مانند خرید و فروش محصولات خود استفاده کنید.

3.3. برای حساب کاربری لازم است یک شماره همراه معتبر و متعلق به خودتان ارائه کنید. در غیر این صورت، شما (کاربر) در برابر مالک شماره همراه تماماً و کاملاً مسئول خواهید بود. همچنین با هر شماره همراه فقط یک حساب کاربری می‌توان ایجاد کرد.

3.4. نام کاربری شما به صورت عمومی نمایش داده می‌شود و به تمامی فعالیت‌های شما (کاربر) در «دامرسا» پیوند می‌خورد؛ بنابراین نام کاربری مناسبی برای خود انتخاب کنید. انتخاب نام‌های غیر اخلاقی (توهین‌آمیز، مبتذل، رکیک و زننده)، نام‌ها و نشان‌هایی که جزو مالکیت معنوی دیگران به شمار می‌آیند یا به برندهای ثبت شده متعلق است (مگر با ارائه مدارک و مجوزهای مستند)، جزو مصادیق نقض شرایط استفاده از «دامرسا» است. حسب مورد و بنا به تصمیم «دامرسا» ممکن است منجر به تعلیق یا مسدود شدن یا حذف کامل حساب کاربری شما (کاربر) در «دامرسا» گردد.

3.5. شما (کاربر) به‌تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت‌هایی هستید که توسط حساب کاربری شما انجام می‌شود. اگر شما استفاده از حساب کاربری خود را در اختیار دیگری گذاشتید یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌برداری کردید، تمام مسئولیت و عواقب آن به عهده شخصی است که اطلاعات صورت‌حساب و پرداخت‌ها به نام اوست.

3.6. اگر شما (کاربر) به عنوان یک واحد تجاری (شخصیت حقوقی) برای ثبت و تاسیس حساب کاربری در «دامرسا» اقدام می‌کنید، به صورت شخصی اقرار و ضمانت کرده‌اید که به عنوان نماینده آن واحد تجاری (شخصیت حقوقی) اختیار و قدرت موافقت و تبعیت از قوانین و شرایط استفاده از «دامرسا» را به عهده دارید. همچنین قید می‌شود که واگذاری حساب‌ کاربری به غیر، در «دامرسا» تعریف نشده است.

3.7. مسئولیت حفاظت از اطلاعات و امنیت حساب کاربری، مانند نام کاربری و رمز عبور، با شما (کاربر) است. لذا در حفظ و ارتقاء امنیت رمز عبور خود مراقبت‌های لازم را داشته باشید و در صورت سرقت یا مفقود شدن اطلاعات کاربری در اسرع وقت به «دامرسا» اطلاع دهید. همان طور که در بالا ذکر شد مسئولیت همه فعالیت‌های انجام شده از حساب کاربری به عهده کاربر (شما) است.

3.8. ایجاد حساب کاربری در «دامرسا» و همچنین مفاد شرایط استفاده و بهره‌برداری از «دامرسا»، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، حق فنی و یا نظایر آن را مابین شما (کاربر) و «دامرسا» ایجاد نخواهد کرد.

3.9. ممکن است «دامرسا» در شرایطی، از کاربر درخواست ارائه مدارک، اطلاعات تکمیلی و احراز هویت کند. در این صورت، کاربر (شما) متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طبق زمان اعلام‌شده از سوی «دامرسا» ارائه کند. در غیر این صورت، «دامرسا» می‌تواند حساب کاربری را مسدود کند و به کاربر هیچ خدماتی ارائه نکند.

4. سیاست حفظ حریم خصوصی
4.1. حفظ اطلاعات خصوصی کاربران، جزو موارد مهم «دامرسا» است. شما با استفاده از «دامرسا» رضایت خود را جهت استفاده و دسترسی به اطلاعات خود، به ‌‌شیوه‌ای که در این سند بیان می‌شود و همچنین برای بهبود تجربه‌های کاربری و تسهیل روابط تجاری فی‌مابین کاربران، اعلام می‌کنید. این سیاست صرفاً بر موارد استفاده و بهره‌برداری از «دامرسا»، صدق می‌کند و «دامرسا» هیچ مسئولیتی در قبال محتوا یا سیاست‌های حفظ حریم شخصی سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها یا سایر خدمات هیچ یک از اعضای خود، شرکا و همکاران تجاری، اشخاص ثالث بهره‌بردار از خدمات «دامرسا» ندارد.

4.2. بسته به خدمات و سرویسی که شما (کاربر) انتخاب خواهید کرد، «دامرسا» اطلاعاتی را از شما دریافت و ذخیره می‌کند؛ اطلاعاتی نظیر نام و نام‌خانوادگی، کد ملی، شماره همراه، ایمیل،‌ نشانی پستی و تلفن محل سکونت و کسب‌وکار، اطلاعات حساب بانکی..

4.3. ممکن است «دامرسا» جهت اطمینان بیشتر نسبت به رعایت مفاد شرایط و ضوابط استفاده از «دامرسا» و دریافت اطلاعات بیشتر از برخی صاحبان فروشگاه در بازار پیرامون وضعیت کسب‌وکار یا کالاهای عرضه‌شده، و نیز برای احراز صحت برخی موارد ادعاشده یا خدمات ویژه، از شما (کاربر) درخواست کند تا برگ تکمیل تقاضای آن کالا یا خدمت را تکمیل کنید.

4.4. همچنین به دلیل رعایت مسائل امنیتی، صحت‌سنجی، پیگیری برخی موارد خاص، پیگیری‌های حقوقی، افزایش بهره‌وری و دقت در فرآیندهای کاری «دامرسا»، ممکن است اطلاعات دریافتی از شما (کاربر)، توسط کارکنان مختلف «دامرسا» یا گروه‌های مشاور، در زمان‌بندی‌های مختلف رویت و بررسی گردد.

4.5. فعالیت‌های شما (کاربر) در بازار «دامرسا» با نام کاربری‌تان پیوند دارد و بر اساس نسخه فعلی یا آتی بازار دامرسا، تمام یا بخشی از اطلاعات کاربری و فعالیت‌های شما (کاربر) به صورت پیش‌فرش در پلتفرم اصلی «دامرسا» و نیز اپلیکیشن‌ها و سایر ابزارهای و صفحات وابسته به آن، برای عموم مخاطبان بازار «دامرسا» قابل‌مشاهده است و نیز در فضای مجازی و اینترنت (مانند نتایج موتورهای جستجوگر ایرانی و خارجی و شبکه‌های وابسته به اینترنت)، در دسترس دیگران برای جستجوی شما در این فضاها قرار دارد. البته کاربران «دامرسا» با امکانات کنونی یا بعدی حساب کاربری، می‌توانند تنظیماتی را برای اطلاعات پایه و اشتراک‌گذاری انجام دهند. از جمله اطلاعات کاربری و فعالیت‌های شما (کاربر) در «دامرسا» از این قرار است: نام و عکس‌تان؛ تاریخ پیوستن و حضورهای مختلفتان در «دامرسا»؛ محصولاتی که خرید کرده‌اید یا درباره آن‌ها نظر و امتیاز داده‌اید؛ نظرهایی که شما در صفحات مختلف دامرسای ارائه کرده‌اید (مانند مطالب وبلاگ)؛ دنبال‌کنندگان شما و دنبال‌شوندگان توسط شما؛ صفحه فروشگاه و صفحات محصولاتی که برای فروش یا اهدا (مجانی) عرضه کرده‌اید و محصولاتی که فروش رفته است و تعداد آنها؛ نظرها و امتیازهای خریداران و مخاطبان «دامرسا» در صفحه فروشگاه یا محصولات فروشنده و دسته‌بندی‌ها و رتبه‌بندی‌های انجام گرفته از سوی «دامرسا».

4.6. ممکن است شما از طریق یک سیستم و اپلیکیش واسط و بیرون از «دامرسا»، به «دامرسا» متصل شوید که در این صورت، درخواست دریافت اطلاعات از شما (کاربر)، تابع قوانین و شرایط ذکر شده خواهد بود.

4.7. دامرسا» به دلایل متعددی، از جمله درک رفتار مشتریان خود و تدارک تجربه مشتری بهتری برای ایشان، از فن‌آوری‌هایی مانند کوکی‌ها (نظیر cookies, clear gifs, log files, and flash cookies) استفاده می‌‌کند.

4.8. دامرسا» می‌تواند از پیشنهادهای ارائه‌شده توسط شما (کاربر) در راه‌های ارتباطی خویش با مخاطبان، برای ارتقای خدمات خود به کاربران و مخاطبان استفاده کند.

4.9. دامرسا» جهت برقراری ارتباط با شما (کاربر)، از کلیه روش‌های در دسترس مانند شماره تماس (برقراری تماس یا ارسال پیامک)، ایمیل، ارسال نوتیفیکیشن در اپلیکیشن و پیام در شبکه‌های و پیام‌رسان و سایر کانال‌های ارتباطی استفاده خواهد کرد.

4.10. دامرسا» در تعامل با برخی شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان سرویس‌های موردنیاز، با بهره از ابزارهای تحلیل دیتا و نتیجه حاصل از آن، به تحلیل، طراحی و اجرای برنامه‌های بازاریابی خواهد پرداخت. همچنین با ارائه‌دهندگان خدمات جمع‌آوری، بهره‌برداری، ارتقا و تحلیل اطلاعات جهت ارائه خدمات بهتر به مخاطبان و کاربران خود، همکاری می‌کند.

4.11. دامرسا» اطلاعات شما را به شخص ثالث، بدون دریافت رضایت شما، یا در مواردی که در این سند قید شده است، هرگز به فروش نخواهد رساند و این حق را برای خود قائل نیست.

4.12. دامرسا» اطلاعات کاربران خود را در صورت درخواست رسمی مراجع ذی‌صلاح قضایی و انتظامی در اختیار آن مراجع قرار خواهد داد و تابع قوانین جمهوری اسلامی عمل خواهد کرد.

4.13. دامرسا» به عنوان یک استارتاپ بنا به سیاست‌های خود جهت توسعه‌ی کسب‌وکارهای خرد، از ابتدا و در طول مسیر رشد، همواره با دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی در ارتباط مستمر بوده و خواهد بود. بر این اساس و در راستای افزایش بهره‌وری، توسعه اکوسیستم کسب‌وکارهای خرد، افزایش سطح رضایت مشتریان، توسعه و ارتقای پلتفرم «دامرسا» و کسب‌وکارهای حاضر در آن، به حسب مورد و تعریف طرح‌های احتمالی در تعامل با دانشگاه‌ها، اساتید و پژوهشگران، «دامرسا» مجاز است جهت تسهیل و تسریع در رسیدن به اهداف فوق، اطلاعات طبقه‌بندی‌شده در اختیار خود را در دسترس افراد و مجموعه‌های فوق‌الذکر قرار دهد.

4.14. دامرسا ممکن است مطالب و تجریه خرید شما را در راستای رعایت قوانین دامرسا و قوانین کشور عزیزمان ویرایش یا حذف کند

4.15. راه ارتباطی دامرسا با مشتریان همواره در صفحه ارتباط با ما درج می شود.

5. محتوای کاربر (شما)
5.1. آنچه شما (کاربر) به هر طریقی از قبیل عکس، نام کاربری و پروفایل، درج کامنت و نظر، نام فروشگاه، قصه محصول و تولیدکننده و نظایر آن و به طور کلی هر آنچه شما حین استفاده از خدمات «دامرسا» در پلتفرم‌های «دامرسا» درج و منتشر می‌کنید، صرفاً محتوای شما بوده و «دامرسا» به هیچ عنوان مخاطب ادعایی پیرامون آن نخواهد بود و نسبت به آن هیچ مسئولیتی نخواهد داشت.

5.2. مسئولیت فردی و انحصاری هر آنچه از سوی شما (کاربر) در بسترهای تهیه‌شده توسط «دامرسا» درج و منتشر می‌گردد به عهده شما (کاربر) خواهد بود و «دامرسا» نسبت به هر گونه خسارت یا ادعای احتمالی هیچ مسئولیتی نخواهد داشت. مسئولیت پاسخگویی نسبت به مواردی که درج محتوا توسط شما (کاربر)، به هر طریق منجر به نقض حقوق اشخاص ثالث گردیده است، به عهده شما (کاربر) خواهد بود.

5.3. شما (کاربر) با درج محتوا در هر بخش از بسترهای «دامرسا»، مجوز بهره‌برداری از آن محتوا را به «دامرسا» اعطا می‌کنید. «دامرسا» ضمن حفظ حقوق شما (کاربر)، مجاز خواهد بود، در راستای توسعه طرح اکوسیستم و بازار «دامرسا»، مطابق این مجوز از محتوای شما (کاربر) استفاده کند؛ مانند انتشار و بازنشر محتوای شما در بخش‌های مختلف «دامرسا» و کانال‌های گوناگون آن (نظیر سوشال‌ها)، برای طرف‌های همکار در حوزه مارکتینگ و قرار گرفتن در فهرست‌های «دامرسا»؛ و همین‌طور «دامرسا» برای آموزش و ارتقای کاربران خود می‌تواند از محتواهای کاربران استفاده کند. برای مثال،‌ «دامرسا» برای توسعه بازار و فروش فروشگاه‌های «دامرسا»، از داستان‌های موفقیت کسب‌وکارهای مستقر در «دامرسا»، برای ایجاد آگاهی و هوشیاری استفاده خواهد کرد و لذا برای تاثیرگذاری بیشتر مختار خواهد بود که محتوا را تغییر دهد و بازنشر کند.

5.4. شما (کاربر) با درج محتوا، به «دامرسا» یک حق انحصاری، قابل‌واگذاری به غیر، همه‌جانبه، غیر قابل‌استرداد، جهت عرضه، ویرایش، تغییر، نشر، بازنشر و بازتولید، جهت توسعه و ارتقای کاربری شما (کاربر) یا برند «دامرسا» و نیز به طور کلی برای استفاده در هر قالب وابسته به پلتفرم‌ «دامرسا»، نظیر سایت و اپلیکیشن، یا هر بستری نظیر مطبوعات و سایت‌های دیگر، اعطا می‌کنید. دریافت این مجوزها، برای توسعه طرح بازار  «دامرسا»، برندآگاهی بیشتر و به تبع آن، کسب سود بیشتر برای همه اعضای این بازار خواهد بود. دادن این مجوز به «دامرسا»، می‌تواند به توسعه برند شما (کاربر / فروشنده)، تجاری شدن محصولات و بهتر دیده شدن آن توسط مخاطبان کمک شایان توجهی کند.

5.5. دامرسا» نسبت به حفظ دقیق و کامل حقوق مالکیت فکری تمام افراد (کاربر) ‌در بسترهای خود، حساسیت ویژه‌ای دارد. در صورتی که هر گونه محتوای مندرج در بسترهای «دامرسا» را ناقض حقوق مالکیت فکری خود می‌دانید، می‌توانید «دامرسا» را نسبت به این امر مطلع سازید تا در صورت صحت، «دامرسا» نسبت به حذف و اخطار به شخص خاطی اقدام کند. همچنین آگاه باشید، در صورتی که محتوای درج شده توسط شما (کاربر)، به وسیله «دامرسا»، ناقض حقوق مالکیت معنوی و فکری یا قوانین تشخیص داده شود، «دامرسا» می‌تواند آن را بدون اطلاع قبلی حذف کند.

5.6. مسئولیت هر گونه خسارات ناشی احتمالی که به دلیل عدم رعایت قوانین توسط فروشگاه دار یا کاربر باشد به عهده کاربر یا فروشگاه دار است و حق هیچ گونه اعتراضی نمی باشد

5.7. دامرسا» بر آن است تا بازار  «دامرسا» یک محیط امن، قابل‌اعتماد و شفاف باشد. لذا درج هر گونه محتوایی (حتی نام کاربری، فروشگاه و محصول) که به نوعی ناقض قوانین موضوعه، اخلاق حسنه و قوانین عمومی کشور باشند، ممنوع خواهد بود. شما (کاربر) متعهد خواهید بود از درج هر گونه محتوای غیرقانونی، غیراخلاقی، تهدیدآمیز، ناقض حقوق دیگران، حاوی عبارات ناپسند و گمراه‌کننده برای مخاطب خودداری کنید. «دامرسا» محتواهایی را که به تشخیص خود مصداق هر یک از موارد فوق و یا به نوعی مغایر با اصول و قواعد بازار «دامرسا» بداند، می‌تواند بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه «دامرسا» مسموع نخواهد بود.

5.8. هر محتوایی که هر شخص (کاربر) در «دامرسا» منتشر می‌کند، مستقیماً مرتبط با شخص وی است و «دامرسا» هیچ گونه مسئولیتی از جهت صحت، قانونی بودن و تطابق محتواهای منتشرشده با قواعد کپی‌رایت نخواهد داشت.

6. مالکیت و مصونیت «دامرسا»
6.1. مطابق این سند، «دامرسا» یک مجوز قابل‌فسخ و استرداد، غیر انحصاری و مشروط به شرایط این سند و سایر اسناد استفاده از «دامرسا»، به شما (کاربر) اعطا می‌کند.

6.2. مطابق این سند، شما (کاربر) اعلام می‌کنید از هر گونه استفاده از خدمات «دامرسا» که منجر به نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران یا احکام اسلامی یا خلاف عرف جامعه می‌شود، خودداری خواهید کرد. به طور مثال، شما (کاربر) متعهد خواهید بود، هرگونه مجوزی که برای عرضه محصولات نیاز است، اخذ و بر اساس آن محصولات را در فروشگاه متعلق به خودتان (کاربر) عرضه کنید. عواقب عدم اخذ این مجوزها و ورود هرگونه خسارت به اشخاص ثالث، مستقیماً و منحصراً به عهده شما خواهد بود.

6.3. هرگونه جمع‌آوری با/بدون قصد استفاده اطلاعات دیگران، استفاده از اطلاعات مشتریان «دامرسا» که صرفاً در راستای ارائه محصولات در اختیار شما قرار گرفته است، سوء‌استفاده از دارایی‌های مادی و غیر مادی «دامرسا»، نفوذ در نرم‌افزارهای «دامرسا» و کدهای نرم‌افزاری مربوطه و مهندسی معکوس طرح بازار «دامرسا»، ممنوع است.

6.4. شما (کاربر) متعهد خواهید بود که از علائم و اسامی تجاری یا هر نوع علائم دیگر متعلق به «دامرسا»، فقط به منظور شناساندن و تبلیغات محصولات خود در «دامرسا» و در محدوده این قرارداد و صرفاً در جهت منافع بازار  «دامرسا»، استفاده خواهید کرد. هرگونه اقدام به ثبت هر یک از اسامی و علائم تجاری متعلق به «دامرسا»، یا هر اسم و نشان و علامتی که می‌تواند به علت شباهت با علائم متعلق به «دامرسا» اشتباه‌برانگیز باشد، و نیز استفاده از نام‌ها و علائم «دامرسا» در نام فروشگاه‌ها یا محصولات، ناقض این توافق خواهد بود.

6.5. همواره حق مالکیت «دامرسا» بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی «دامرسا» محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر یک از مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی متعلق به «دامرسا» (مانند پلتفرم در نسخه وب و اپلیکیشن، برند، نشان تجاری، عناوین، طرح‌های بازاریابی، تخفیف‌ها، کمپین‌ها، علامت‌ها) در غیر چارچوب مشخص شده از سوی بازار «دامرسا» یا خارج از عرف و عادت، به هر شکل مستقیم و غیرمستقیم، سوء‌استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است.

6.6. و در صورت هر گونه سوء استفاده تجاری یا غیر تجاری از هر یک این دارایی‌ها برای منافعی خارج از بازار «دامرسا»، استفاده و بهره‌برداری در چارچوب غیر تعریف شده از سوی «دامرسا»، و ایجاد خسارت مادی و غیر مادی به هر یک از این دارایی‌ها، «دامرسا» مجاز است در مرحله نخست، تذکر شفاهی یا کتبی دهد یا کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات «دامرسا» به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشندهی کاربر را حذف کند و همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.

6.7. کاربران «دامرسا» متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از طرح‌های بازاریابی پلتفرم بازار «دامرسا» به صورتی که به «دامرسا» یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران از امکانات فراهم شده در طرح‌های در جریان «دامرسا» سوءاستفاده (مانند بهره‌برداری در جهت منافع شخصی یا آسیب زدن به «دامرسا» اعم از آسیب مادی یا معنوی) کنند، «دامرسا» ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری، مجاز خواهد بود مطالبات کاربر را که با سوءاستفاده کسب کرده است مسدود کند، با مراجعه به مراجع قضایی یا سایر مراجع ذی‌صلاح قانونی برای جبران خسارات و مطالبه آن اقدام کند و کاربر حق هیچ گونه ادعایی در این خصوص ندارد.

6.8. در صورتی که «دامرسا» به جهت اقدامی که شما (کاربر) انجام داده‌اید تحت پیگرد قانونی قرار گرفت، شما متعهد به دفاع و مصون ساختن «دامرسا» از این گونه ادعاها خواهید بود. این بدان معناست که شما (کاربر) در این موارد از «دامرسا» (شامل کلیه کارمندان و اشخاص تحت همکاری وی) دفاع خواهید نمود و «دامرسا» را نسبت به تمام هزینه‌هایی که ممکن است در این جریان (اعم از هزینه‌های دادرسی، جذب وکلای مدافع و محکومیت‌های مالی) به «دامرسا» تحمیل شود، مصون نگاه خواهید داشت.

6.9. ممکن است در جریان استفاده از خدمات «دامرسا»، با اشخاص دیگر حاضر در بازار به صورت آنلاین تعامل داشته باشید. مستحضر باشید، «دامرسا» نظارتی بر این گونه مسائل ندارد و مسئولیت هر آنچه ممکن است در اثر این تعاملات روی دهد با خود اشخاص خواهد بود.

6.10. مطابق این سند و شرایط خرید و فروش در «دامرسا»، شما (کاربر)، «دامرسا» را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و مصرف محصولات خریداری‌شده به شما وارد گردد، مبرّی از مسئولیت خواهید کرد و فروشنده ضامن جبران خسارت است.

6.11. شرایط این سند و مصونیت «دامرسا»، مانع پیگیری قانونی توسط «دامرسا» یا کاربران در مراجع ذی‌صلاح در جمهوری اسلامی نیست.

6.12. دامرسا» تلاش می‌کند خدمات خود را برای همه دستگاه‌ها و گوشی‌ها و شبکه‌های مرتبط با اینترنت ارائه کند اما نسبت به آن هیچ تضمینی نمی‌دهد.

7. استفاده از خدمات «دامرسا» (خرید و فروش)
7.1. افراد، مطابق شرایط این سند و با تاسیس حساب کاربری می‌توانند در «دامرسا» فروشگاه بسازند و محصولاتشان را عرضه کنند و بفروشند یا محصول موردنظرشان را سفارش دهند و خرید کنند. در فرایند خرید و فروش در «دامرسا»، علاوه بر حاکم بودن شرایط عمومی حساب کاربری، حریم خصوصی و محتوای کاربر (شما)، قواعد خاص دیگری نیز جزو شرایط استفاده از «دامرسا» برای طرفین معامله (فروشنده و خریدار) است که در ادامه آمده است.

7.2. الف. ایجاد فروشگاه و سهم طرفین

7.3. راه‌اندازی فروشگاه و در اختیار گرفتن فضایی برای عرضه محصولات و خدمات در «دامرسا»، طبق تعرفه ای که دامرسا اعلام می کند شامل هزینه ماهانه می باشد. در ازای معاملاتی که به صورت آنلاین و از طریق درگاه پرداخت «دامرسا» صورت می‌گیرد، بسته به نوع محصول، میزان فروش و عوامل موثر نظیر آن، پس از کسر کسورات قانونی (مانند مالیات)،‌ «درصد مشخصی» به «دامرسا» تعلق می‌گیرد و امکان استرداد آن به فروشنده (کاربر) وجود ندارد.

7.4. آخرین درصد و سهم مصوب دامرسا، هنگام ایجاد فروشگاه به اطلاع کاربر می‌رسد. همچنین تغییر در این درصد و مبنای محاسبه نیز از طریق رسانه‌ها و راه‌های ارتباطی «دامرسا» اطلاع‌رسانی می‌گردد. سهم دامرسا از ابتدای سال 99 برای کاربرانی که فروشگاه خود را از ابتدای این سال ایجاد و تاسیس کرده‌اند، حداکثر 9 (نه) درصد است.

7.5. مبلغ خالص سهم عرضه‌کننده از درآمد حاصل از فروش محصولات عرضه و فروخته‌شده از طریق فروشگاه اختصاص داده‌شده به عرضه‌کننده، در صورت رضایت مشتری و پس از کسر کسور قانونی، طبق زمان‌بندی «دامرسا» برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب بانکی (از طریق شماره بانکی شبا) که مالکیت کامل آن متعلق به فروشنده است، پرداخت می‌شود.

7.6. رویکرد اساسی «دامرسا»، کسب رضایت کامل و صد درصدی مشتری نسبت به محصول است، لذا در صورتی که «دامرسا» تشخیص دهد، عدم رضایت مشتری به جهت تقصیر یا کوتاهی و سهل‌انگاری عرضه‌کننده بوده است، طبق قوانین بازگرداندن محصول عمل می‌شود.

7.7. ب. اداره فروشگاه و بهره‌برداری از آن

7.8. راه‌اندازی و مدیریت فروشگاه پس از فعال‌سازی آن توسط «دامرسا»، به طور کامل به عهده فروشنده (کاربر) خواهد بود. فلذا کلیه مسائل مربوط به آن از قبیل تولید و بارگذاری محتوا و اطلاعات محصولات، قیمت‌گذاری آن‌ها به عهده فروشنده (کاربر) خواهد بود. «دامرسا» مطابق مقررات و شرایطی که بخش مهمی از آن در این سند منتشر شده و به اطلاع کلیه کاربران (اعم از خریداران و فروشندهان) رسیده است صرفاً گرداننده این بازار و ناظر بر پلتفرم و خدمات آن خواهد بود.

7.9. بنای اولیه «دامرسا» تسهیل و تسریع در فروشنده شدن شما و تدوام این امر است؛ اما ممکن است «دامرسا» در شرایطی و بنا به هر دلیل متعارفی، از فروشنده (کاربر) ‌درخواست ارائه مدارک و اطلاعات تکمیلی درباره محصول عرضه‌شده کند. در این صورت، فروشنده متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طی فرصت اعلام‌شده از سوی «دامرسا» ارائه کند. در غیر این صورت، «دامرسا» می‌تواند حساب کاربری فروشنده را به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا  حساب کاربری و فروشگاه کاربر را حذف کند یا از فروش محصول یا محصولاتی جلوگیری کند و فروشنده از این جهت هیچ گونه ادعایی نخواهد داشت و مبلغ پرداخت شده با فعالسازی فروشگاه عودت نخواهد شد.

7.10. نام‌گذاری فروشگاه و محصولات و نیز معرفی و توضیحات مربوط به آن‌ها، مشمول شرایط مندرج در «محتوای کاربر» است. از‌این‌رو، به کار بردن هرگونه عبارت یا جمله‌ای در نام‌گذاری فروشگاه یا محصول و همچنین توضیحات و ویژگی‌هایی که برای فروشگاه و محصولات خود می‌نویسید، در صورتی که صرفاً ادعا بوده و ادله اثبات‌کننده برای آن نداشته باشید، ممنوع است و هرگونه ادعایی از سوی اشخاص ثالث به عنوان سرقت یا نقض مالکیت فکری و معنوی، برعهده فروشنده (کاربر) است و در صورت اقدام از سوی کاربر، «دامرسا» می‌تواند طبق شرایط پایان همکاری و فسخ عمل کند.

7.11. عرضه، تبلیغ و فروش محصولات غیرقانونی و غیرمجاز در فروشگاه ممنوع است. همچنین عرضه، تبلیغ و فروش هر محصولی که به اخذ مجوز خاصی نیاز دارد، بدون گرفتن مجوز‌های لازم ممنوع است و در صورت تخلف فروشنده (کاربر) و منجر شدن به آسیب یا شکایت اشخاص، فروشنده ضامن جبران خسارت و «دامرسا» مبرّی از مسئولیت است.

7.12. عرضه و فروش محصولات تحت عنوان «دارو» و ادعای درمان و سلامت، بدون مجوز سازمان غذا و دارو جرم است و «دامرسا» به محض تشخیص و شناسایی این موارد، از نمایش و فروش این محصولات جلوگیری خواهد کرد و نیز می‌تواند حساب کاربری فروشنده (کاربر) را مسدود یا فروشگاه را تعطیل کند و فروشنده از این جهت هیچ گونه ادعایی نخواهد داشت.

7.13. به طور کلی، همه مسئولیت و تبعات ادعای هرگونه خواص برای محصولات، بدون امکان اثبات و ارائه ادله اثبات‌کننده، بر عهده فروشنده (کاربر) است؛ مانند اصطلاح «ارگانیک» در محصولات کشاورزی یا ادعاهایی نظیر شفابخش، تضمینی و معجزه‌آسا در محصولات خوراکی.

7.14. استفاده از عناوین نیازمند مجوز از وزارتخانه‌ها یا سازمان‌های دولتی و مراکز علمی و حوزوی، اسامی متعلق به برندهای ثبت‌شده،‌ اسامی مقدس (مانند نام‌ها و القاب چهارده معصوم و امام‌زادگان مشهور)، نام‌های کامل یا اختصاری متعلق به دولت، اسامی آثار ملی و تاریخی، اسامی دانشمندان، هنرمندان و افراد مشهور معاصر، بدون گرفتن مجوزهای لازم ممنوع است و در صورت تخلف فروشنده (کاربر) و منجر شدن به شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی، تمام مسئولیت و عواقب آن با فروشنده است.

7.15. همه مسئولیت مغایرت محصول ارسال‌شده برای خریداران، با شرح محصول، ویژگی‌ها، وزن آن، تعهد به زمان آماده‌سازی ارسال محصول، و ضمانت و پشتیبانی پس از فروش، برعهده فروشنده (کاربر) است و در صورت تخلف فروشنده (کاربر)، «دامرسا» حق تذکر، تعیین جریمه و غیرفعال کردن حساب کاری و فروشگاه را دارد.

7.16. فروشنده (کاربر) می‌پذیرد که از فروشگاه اختصاص داده‌شده به وی، صرفاً جهت عرضه، فروش و ارسال همان محصولات مندرج در فروشگاه استفاده کند. فلذا فروش و ارسال هر محصول عرضه نشده در فروشگاه (اعم از قانونی یا غیرقانونی، دارای مجوز یا بدون مجوز)، از طریق سفارش خرید «دامرسا»، ممنوع است. بر این اساس کلیه مسئولیت‌های حقوقی و کیفری ناشی از اقدام به این مسئله، به طور کامل به عهده فروشنده است و وی موظف به جبران کلیه خسارات ناشی از آن و پاسخگویی به «دامرسا» و همچنین مراجع ذی‌صلاح قضایی خواهد بود.

71.17. اگر فروشنده ای برای یک ماه، چه از طریق سایت یا اپلیکیشن، هیچ ورودی به کاربری یا فروشگاه خود نداشته باشند، «دامرسا» می‌تواند حساب کاربری و فروشگاه کاربر را مسدود و تعطیل کند.

7.18. نظر به تکلیف قانونی صاحبان کسب‌وکارها مبنی بر اعلام مالیات‌های تکلیفی خود به اداره مالیات حوزه مالیاتی مربوطه، هر یک از کاربران (اعم از مشتریان و فروشندهان) موظف‌اند، نسبت به انجام تکالیف قانونی خود پیرامون این مسئله در مواعد مقرر اقدام کنند. بدیهی است ارائه گزارش‌های مالیاتی «دامرسا» به اداره مالیات، ارتباطی به کاربران و بویژه صاحبان فروشگاه ندارد و به هیچ عنوان نافی تکالیف قانونی آن‌ها نخواهد بود.

7.19. کاربران «دامرسا»، مجاز نیستند بازدیدکنندگان سایت و نیز اعضای آن (خریدار یا فروشنده) را با هدف خرید و فروش محصولات، به بیرون از بازار «دامرسا» هدایت کند. در صورت اطلاع «دامرسا» از این موضوع، «دامرسا» مجاز است دسترسی کاربر را معلق یا قطع کند و درباره میزان معاملات و درآمد حاصله و دریافت کارمزد و کسر از اعتبار کاربر اقدام کند.

8. تسویه‌حساب با فروشندگان
8.1. برای آغاز تسویه‌حساب فروشنده (کاربر)،‌ چهار شرط ارسال محصول،‌ ثبت شماره مرسوله پستی یا اعلام وضعیت نوع ارسال غیرپستی، دریافت محصول توسط مشتری و اعلام رضایت او، و ثبت حساب بانکی شبا که مالکیت کامل آن متعلق به فروشنده است،‌ ضرورت دارد؛ بنابراین تا همه شرایط تسویه‌حساب وجود نداشته باشد، فرآیند تسویه‌حساب با فروشنده به جریان نخواهد افتاد حتی اگر سفارش توسط فروشنده ارسال شده و به دست مشتری هم رسیده باشد.

8.2. از هر تراکنش موفق،‌ طبق توافق زمان ایجاد فروشگاه، کارمزد «دامرسا» کسر می‌شود و مابقی طبق زمان‌بندی «دامرسا» برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب بانکی (شبا) فروشنده واریز می‌گردد. همچنین «دامرسا» هزینه ارسال محصولات و رساندن آن به دست مشتری را از خریدار دریافت و طبق شرایط تسویه حساب، به حساب فروشنده پرداخت می‌کند.

8.3. لازم به ذکر است که تسویه‌حساب در اسفند و فروردین هر سال، به دلیل تعطیلات رسمی و ترافیک نقل و انتقال بانکی و حسابداری پایان سال «دامرسا»، با کمی تغییر انجام خواهد شد و به طور معمول آخرین تسویه هر سال در آخرین هفته کاری اسفندماه و اولین تسویه در سال جدید کاری در نیمه دوم فروردین ماه انجام خواهد شد.

8.4. ریز جزئیات تمام تراکنش‌های tv,akni در «دامرسا» موجود است و «دامرسا» بر همین مبنا واریز را برای فروشنده انجام می‌دهد. «دامرسا» بسترهای لازم را برای مشاهده مبلغ تسویه‌نشده و ریز جزئیات توسط فروشنده فراهم می‌کند.

8.5. هزینه کوپن‌های تخفیف به نوع کوپن بستگی دارد. اگر فروشنده کوپن را ایجاد کرده است، همه هزینه کوپن به عهده اوست. کوپن‌های ایجادشده توسط «دامرسا» نیز دو نوع هستند. یک نوع،‌ کوپن‌های تخفیفی خود «دامرسا» که تماماً به عهده «دامرسا» است. نوع دوم،‌ کوپن‌های مشارکتی که با ثبت‌نام فروشنده اعمال می‌شوند. هزینه این کوپن‌ها به صورت مشارکتی به عهده فروشنده و «دامرسا» است و درصد مشارکت بر اساس همان توافقی است که هنگام ثبت‌نام در هر طرح، فروشنده با «دامرسا» امضا می‌کند.

9.خرید از «دامرسا»
9.1. هیچ یک از محصولاتی که در مجموعه بسترهای فراهم‌شده در «دامرسا» به فروش می‌رسد توسط «دامرسا» تولید، انبارداری و بررسی کیفی نمی‌شود، بلکه همه این کالاها مستقیماً و منفرداً توسط خود فروشنده، تولید یا عرضه می‌شوند. فلذا «دامرسا» علی‌رغم تلاش روزافزون جهت پالایش محصولات عرضه‌شده از جهات مختلف و ایجاد پالایه‌های (فیلترهای) کیفی و قانونی، به دلیل گستردگی جغرافیایی و تنوع محصولات و کالاها، عملاً نمی‌تواند نسبت به تضمین کیفیت، سلامت یا حتی قانونی بودن محصولات از هر جهت، اقدام کند؛ بنابراین صرف نظر از عدم مسئولیت «دامرسا» نسبت به کیفیت و سلامت قطعی محصولات عرضه‌شده در فروشگاه‌ها، فروشنده ضامن جبران خسارت است و هر گونه ادعایی باید علیه صاحب فروشگاه طرح شود و شما (کاربر)، «دامرسا» را نسبت به اثرات سویی که ممکن است در اثر خرید و مصرف محصولات خریداری‌شده به شما وارد گردد، مبرّی از مسئولیت خواهید کرد.

9.2. در «دامرسا» فروشنده (کاربر) می‌تواند برای هر محصول، زمانی را برای آماده‌سازی تعیین و ثبت ‌کند که شامل زمان لازم برای خرید مواد اولیه، ساخت محصول، بسته‌بندی اولیه و آماده کردن آن برای مرحله بعدی یعنی ارسال و پست است؛ بنابراین زمان آماده‌سازی، فاصله زمانی میان ثبت سفارش تا پیش از پست و ارسال محصول است و مدت زمان پست جزو آن نیست و به نوع پست (سفارشی و پیشتاز) و فعالیت اداره پست برمی‌گردد.

9.3. در «دامرسا» فروشنده (کاربر) می‌تواند برای ارسال محصول، محدودیت مکانی ایجاد کند و این قابلیت را برای یک یا چند استان یا شهر در نظر بگیرید. ازاین‌رو، سفارش این محصولات فقط برای مکان‌های محدودشده ممکن است.

9.4. هزینه ارسال محصول به صورت پیش‌فرض، هزینه‌های پست سفارشی و پیشتاز بر اساس الگوی ارائه شده توسط شرکت پست ایران است اما فروشنده خودش نیز می‌تواند هزینه ارسال پستی و غیرپستی محصول را تنظیم ‌کند و خریدار با اطلاع از هزینه نهایی (بهای محصول به علاوه هزینه ارسال)، وجه سفارش را پرداخت می‌کند. ازاین‌رو، «دامرسا» به جهت متغیر بودن هزینه ارسال، تعهدی نسبت به تنظیمات ارسال فروشنده ندارد.

9.5. در «دامرسا»، طبق شرایط ذکر شده در قوانین بازگرداندن محصول در این سند، حق لغو سفارش یا درخواست تاخیر ارسال توسط فروشنده و نیز حق بازگردان محصول توسط خریدار محفوظ است و همه کاربران (اعم از خریدار و فروشنده) با تاسیس حساب کاربری، این قوانین و شرایط را مطالعه و می‌پذیرند.

10. شرایط بازگرداندن محصول
10.1. رضایت مشتریان «دامرسا» از اصول بنیادین بازار «دامرسا» و هم راستا با قوانین تجارت الکترونیک است و «دامرسا» همه تلاشش را می‌کند که این رضایت، محقق شود. از این رو، امکان مرجوع کردن کالاهای دارای اشکال، از حقوق مشتری‌های «دامرسا» است. ضمن این که به هر حال «دامرسا» یک بازار است و ذاتاً درصد خطا را نمی‌شود به صفر رساند اما این حق مشتری و نیز درخواست فروشنده برای لغو یا تاخیر در ارسال، طبق قوانین بازگرداندن محصول (عودت کالا) محفوظ است ؛ و طبق قوانین تجارت الکترونیک ، خریدار تا 7 روز امکان مرجوعی کالا را دارد.

  • الف. لغو سفارش یا درخواست تاخیر در ارسال توسط فروشنده

10.3. الف. در صورت قبول مشتری، تاریخ درخواستی فروشنده، به عنوان مهلت جدید ارسال در سفارش منظور می‌گردد.

10.4. ب. اگر مشتری درخواست تاخیر در ارسال را نپذیرد، سفارش نسبت به کالا یا کالاهایی که فروشنده درخواست تاخیر در ارسال آن‌ها را داشته، لغو خواهد شد و وجه محصول طبق قوانین بازگرداندن محصول به حساب مشتری واریز می‌گردد.

10.5. در صورت لغو کل سفارش (همه محصولات سبد خرید) توسط فروشنده‌، وجه سفارش با احتساب هزینه ارسال، طبق زمان‌بندی «دامرسا» برای تسویه مالی دادوستدها،‌‌ به حساب کیف پول دامرسا مشتری برگردانده می‌شود و اگر لغو سفارش نسبت به بعضی از محصولات یک سفارش باشد،‌ تنها وجه خرید همان بخش و بدون احتساب هزینه ارسال (هرچند آن بخش بیشترین وزن سبد خرید را داشته است) می شود

10.6. و برای تسویه مالی دادوستدها،‌‌ در صورت تقاضا خریدار (کاربر) به حساب بانکی مشتری تا حداقل 72 ساعت کاری برگردانده می‌شود.

10.7. «دامرسا» می‌تواند برای فروشنده (کاربر) نسبت به تعداد درخواست لغو سفارش یا تاخیر در ارسال توسط خودش و نیز ثبت عدم رضایت یا گزارش مشکل توسط مشتری، امتیاز منفی و جریمه لحاظ کند.

  • ب. انصراف از خرید توسط خریدار (کاربر)

10.9. بر اساس بند 37 قانون تجارت الکترونیک،‌ در هر معامله از راه دور، «مصرف‌کننده» تا 7 (هفت) روز کاری حق انصراف از خرید دارد . آغاز حق انصراف، برای کالاها از تاریخ تسلیم کالا به مصرف‌کننده است و برای خدمات، از روز انعقاد است. از این ‌رو، در «دامرسا» مصرف‌کننده با استفاده از لینک رهگیری سفارش که برایش پیامک می‌شود، همچنین از طریق ورود به حساب کاربری خود از طریق سایت یا اپلیکیشن، تا 7 (هفت) روز از حق انصراف خود استفاده کند یا رضایت خود را ثبت یا مشکل را گزارش کند. در غیر این صورت و پس از گذشت هفت روز، سیستم به طور خودکار رضایت مصرف‌کننده را روی سفارش ثبت می‌کند.

11. این بند شامل خرید هایی که به صورت تولیدی ساخته میشوند و بعد از تایید فروشگاه دار امکان کنسلی ندارد .
11.1. طبق آیین‌نامه اجرایی مواد 38 و 42 قانون تجارت الکترونیکی (مصوب سال 1388)، مصرف‌کننده در موارد زیر به علت شرایط خاص کالا و خدمات، فاقد حق انصراف است:

11.2. کالا یا خدماتی که قیمت آن‌ها توسط نوسانات بازارهای مالی تعیین می‌شود و خارج از اختیار تامین‌کننده است.

11.3. کالاهای ساخته‌شده با مشخصات فردی مصرف‌کننده که به طور واضح جنبه شخصی دارند یا این که به دلیل طبیعت آن‌ها نمی‌توانند بازپس داده شوند و یا این که به سرعت قابلیت فساد و خرابی دارند.

11.4. نوارهای صوتی و تصویری و نرم‌افزارهای رایانه‌ای بسته‌بندی‌شده که به وسیله مصرف‌کننده باز شده باشند.

11.5. روزنامه، نشریه و مجلات مطابق تعریف قانون مطبوعات.

11.6. لغو سفارش توسط خریدار و پیش از ارسال و تسلیم کالا:

11.7. بر اساس بند 38 قانون تجارت الکترونیک، اعمال حق انصراف در فروش کالا، با تسلیم کالا به مصرف‌کننده شروع می‌شود؛ بنابراین شرایط لغو سفارش توسط خریدار و پیش از ارسال و تسلیم کالا از این قرار است:

11.8. الف. اگر مشتری (کاربر) پیش از این که فروشنده شروع به خرید مواد اولیه یا تولید یا بسته‌بندی محصول کند یا کالا از طریق انبار فروشنده ارسال شده باشد، از خرید خود (کل سفارش و سبد خرید) منصرف شود و به «دامرسا» اطلاع دهد و لغو سفارش از سوی «دامرسا» تایید شود، سفارش کالا لغو می‌گردد و قیمت کالا و هزینه ارسال، طبق زمان‌بندی «دامرسا» برای تسویه مالی دادوستدها،‌‌ به حساب مشتری بازگردانده خواهد شد.

11.9. ب. چنانچه انصراف از خرید، در بازه زمانی خرید مواد اولیه و ساخت یا بسته‌بندی و ارسال باشد، امکان لغو سفارش برای مشتری وجود ندارد.

  • لغو سفارش توسط خریدار و پس از ارسال و تسلیم کالا:

11.11. برای لغو سفارش پس از تسلیم کالا، لازم است خریدار (کاربر) پس از تحویل گرفتن کالا از فرصت قانونی (7 روز) و نیز امکانات فنی «دامرسا» در سایت و اپلیکیشن‌ برای گزارش هر گونه مشکلی استفاده کند. در غیر این صورت، سیستم به طور خودکار رضایت کاربر را روی سفارش ثبت می‌کند و دیگر هیچ ادعایی مسموع نخواهد بود.

11.12. به طور کلی، در صورت وجود هر گونه مشکل در کل سفارش تحویل گرفته‌شده یا بخشی از آن، خریدار (کاربر) علاوه بر ثبت گزارش، باید محصول/هایی را که مشکل دارند و نیز بسته‌بندی‌ اولیه فروشنده و بسته‌بندی ارسال (مانند کارتن پستی) را بدون تغییرات و مخدوش کردن آن، تا زمان حل و فصل موضوع و بازگرداندن آن‌ها نزد خود نگهداری کند.

11.13. اگر مغایرت و مشکل، بدون باز کردن بسته‌بندی محصول، قابل‌مشاهده و تشخیص است، لغو سفارش در صورت حفظ وضعیت اصلی و اولیه سفارش، امکان‌پذیر است. همچنین اگر مغایرت و مشکل، پس از باز کردن بسته‌بندی محصول و استفاده از آن، قابل‌مشاهده و تشخیص باشد، لغو سفارش در صورت حفظ وضعیت موجود محصول و بسته‌بندی‌ اولیه فروشنده و بسته‌بندی ارسال، امکان‌پذیر است. در هر دو صورت، خریدار می‌بایست ضمن ثبت گزارش، با «خدمات مشتریان دامرسا» برای عودت محصول، تعیین گیرنده («دامرسا» یا فروشنده)‌ و نوع ارسال (مانند آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین نوع ارسال) هماهنگ کند.

11.14. در صورت دریافت ناقص سبد خرید و عدم ارسال بخشی از سفارش توسط فروشنده، خریدار حق انصراف از خرید آن بخش ناقص را دارد که در این صورت، تنها وجه خرید همان بخش ناقص و بدون احتساب هزینه ارسال (هرچند آن بخش بیشترین وزن سبد خرید را داشته است)، طبق زمان‌بندی «دامرسا» برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب خریدار واریز می‌شود؛ و در صورت عدم انصراف خریدار، فروشنده می‌بایست پس از هماهنگی با «خدمات مشتریان دامرسا»، بخش ناقص سفارش را با هزینه خودش برای خریدار ارسال کند.

11.15. در صورت ارسال محصول اشتباهی و خارج از سفارش ثبت‌شده، خریدار می‌بایست موضوع را به «خدمات مشتریان دامرسا» اطلاع دهد و تا حل و فصل شدن مسئله، محصول را نزد خود به امانت نگهداری کند. بدیهی است که فروشنده در مورد ارسال اشتباهی محصول و تبعات آن مسئول خواهد بود.

11.16. تصاویر محصول برای اطلاع و کمک به خرید درج می‌شوند و تفاوت‌های جزئی محصول با آن‌ها ملاک لغو سفارش نیست، بلکه مغایرت با توضیحات و ویژگی‌های محصول و شرایط سفارش قابل ثبت گزارش و درخواست لغو آن است.

11.17. در صورت آسیب‌دیدگی محصول/های سفارش بر اثر حمل‌ونقل یا باز کردن بسته‌بندی توسط خریدار، امکان لغو سفارش و انصراف از خرید امکان‌پذیر نیست.

11.18. در صورت آسیب‌دیدگی محصول/های سفارش در اثر حمل‌ونقل هنگام ارسال محصول و تحویل به خریدار، طبق حالت‌های زیر عمل می‌شود:

11.19. اگر سفارش از طریق انبار مرکزی فروشندهان در طرح «یه‌کاسه» ارسال شود، با رعایت شرایط بازگرداندن محصول (مانند حفظ وضعیت موجود محصول و بسته‌بندی‌ اولیه فروشنده و بسته‌بندی ارسال و بازگرداندن آن)، خسارت وارده از سوی «دامرسا» جبران می‌شود. این جبران خسارت، نافی مسئولیت شرکت پست و حق شکایت و پیگیری «دامرسا» از آن‌ها نخواهد بود.

11.20. در صورت استفاده فروشنده از شبکه پستی کشور، آسیب‌دیدگی مشمول قوانین و شرایط شرکت پست ایران است و پیگیری و گرفتن خسارت با فروشگاه دار است؛ و چنانچه فروشنده محصول را با بیمه آسیب‌دیدگی پست کرده باشد، طبق شرایط بیمه‌نامه عمل خواهد شد. همچنین خریدار می‌تواند محموله پستی را که وضعیت فیزیکی آن آسیب دیده است، از مامور پست تحویل نگیرد و طبق ضوابط شرکت پست اقدام کند.

11.21. در صورت استفاده فروشنده از شرکت‌های حمل‌ونقل (مانند باربری)، مراکز پیک و حمل کالا (مانند اسنپ کالا) یا از فروشگاه‌های خدمات ارسال در «دامرسا» یا موارد دیگر، جبران خسارت و پیگیری آن مشمول قوانین و شرایط اعلام‌ و توافق شده آن شرکت‌ها و مراکز و فروشگاه‌هاست.

11.22. در هر صورت، خریدار می‌بایست هرگونه مشکل را به «دامرسا» گزارش کند تا در صورت تخلف یا کوتاهی فروشنده، وی را طبق آیین‌نامه‌های «دامرسا» اعمال قانون کند و تا حد ممکن به خریدار در پیگیری و حل و فصل مسئله کمک کند.

11.23. لغو سفارش محصولات موادغذایی و خوراکی که مصرف روزانه دارند، مواد فاسدشدنی، مواد آرایشی و بهداشتی، داروها، ترکیبات و معجون‌های گیاهی و طب سنتی، و انواع کفش و پوشاک (مگر در صورت معیوب و غیرقابل استفاده بودن) به دلیل شرایط خاص حاکم بر آن‌ها، در صورت باز شدن بسته‌بندی و استفاده از آن‌ها، امکان‌پذیر نیست. در صورت اختلاف میان خریدار و فروشنده، طبق «شرایط مرجع رسیدگی به اختلاف» که در این سند آمده است عمل خواهد شد.

11.24. اگر لغو سفارش توسط خریدار، به کل سفارش (همه محصولات داخل سبد خریدش) تعلق بگیرد و تایید شود، وجه سفارش به‌علاوه هزینه ارسال، به وی بازگردانده می‌شود اما اگر به بخشی از سفارش تعلق بگیرد، فقط وجه خرید همان بخش و بدون محاسبه هزینه ارسال (هرچند آن بخش، بیشترین وزن و هزینه ارسال سبد خرید را داشته باشد)، به وی بازگردانده می‌شود.

11.25. اگر با لغو سفارش پس از تسلیم کالا توسط خریدار و تایید آن از سوی «دامرسا»، فروشنده از عودت محصول توسط خریدار منصرف شود،‌ باید این موضوع را به «دامرسا» اطلاع دهد. در این صورت، «دامرسا» نسبت به آن و وظیفه خریدار تصمیم خواهد گرفت. این موضوع، نافی تبعات ناشی از لغو سفارش نسبت به فروشنده نیست.

11.26. اگر با لغو سفارش و انصراف از خرید و تایید در سیستم، سفارش یا بخشی از آن به اشتباه توسط فروشنده برای خریدار ارسال شود، خریدار پس از هماهنگی با «خدمات مشتریان دامرسا»،‌ می‌تواند از حق انصراف خود بگذرد و معامله را قطعی کند یا محصول را طبق نظر و روش پیشنهادی «دامرسا» بازگرداند. در این صورت، هزینه ارسال،‌ طبق زمان‌بندی «دامرسا» برای تسویه مالی دادوستدها،‌ از حساب فروشنده کسر و به حساب خریدار واریز می‌گردد.

11.27. اگر پس از خرید، معلوم گردد که قیمت محصول به دلیل اشتباه ریال و تومان، توسط فروشنده به درستی ثبت نشده است،‌ چون مسئولیت ثبت قیمت و هر گونه اطلاعات محصول با فروشنده است، «دامرسا» در قبال این اشتباه هیچ مسئولیتی ندارد اما اگر به تشخیص «دامرسا»،‌ این اشتباه فاحش باشد و باعث ضرر قابل‌توجهی برای فروشنده می‌گردد،‌ «دامرسا» می‌تواند سفارش را لغو کند و مبلغ کل سفارش (وجه خرید و هزینه ارسال) را طبق زمان‌بندی «دامرسا» برای تسویه مالی دادوستدها،‌ به حساب خریدار بازگرداند.

11.28. اگر به داوری و تشخیص «دامرسا»، معلوم شود فروشنده به تعهداتش درباره ویژگی‌های محصول، رعایت زمان آماده‌سازی و دیگر شرایط فروش عمل کرده است و مشتری همچنان ناراضی است، «دامرسا» حق را به خریدار نخواهد داد.

11.29. در موارد پیش‌بینی‌نشده برای لغو سفارش یا بازگرداندن محصول، طبق توافق «دامرسا» و کاربران (فروشنده و خریدار) عمل می‌شود و در صورت اختلاف میان آن‌ها، مرجع رسیدگی به اختلاف و حل و فصل مسئله «دامرسا» خواهد بود ؛ و به علت پیچیدگی و پویایی مشکلات پیش رو در خرید تصمیم نهایی با کارشناس پشتیبانی است .

12. فسخ و پایان همکاری
12.1. دامرسا» همواره از تداوم همکاری با شما (کاربر) استقبال می‌کند اما طبیعتاً هر فصلی از همکاری مشترک ممکن است روزی به دلایلی قانع‌کننده از سوی یکی از طرفین یا هر دو پایان پذیرد. در این بند، به قواعدی می‌پردازیم که بر وقوع فسخ قرارداد همکاری میان «دامرسا» و شما (کاربر) حاکم خواهد بود:

12.2. کاربر (شما) می‌تواند به صورت کتبی، درخواست فسخ حساب کاربری یا فروشندگی یا هر دو را به «دامرسا» اعلام کند.

12.3. با درخواست کتبی فسخ از سوی کاربر (شما) و موافقت «دامرسا» و وقوع فسخ، هر گونه محتوایی که شما پیش از انجام فسخ همکاری در «دامرسا»، منتشر کرده‌اید، کماکان برای «دامرسا» قابل‌دسترسی خواهد بود.

12.4. از آن جا که مطابق این سند، «دامرسا» یک مجوز قابل‌فسخ و استرداد، غیر انحصاری و مشروط به شرایط این سند و سایر اسناد استفاده از «دامرسا»، به شما (کاربر) اعطا می‌کند، و نیز ایجاد حساب کاربری در «دامرسا» و همچنین مفاد شرایط استفاده و بهره‌برداری از «دامرسا»، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد یک شعبه، مشارکت، سرمایه‌گذاری مشترک، قرارداد استخدام یا پیمانکاری، فرانشیز و یا نظایر آن را مابین شما (کاربر) و «دامرسا» ایجاد نمی‌کند، «دامرسا» می‌تواند هر زمانی و به هر دلیلی و با/بدون اطلاع قبلی به کاربر، دسترسی وی به خدمات خود را به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشندگی کاربر را از «دامرسا» حذف کند.

12.5. حق قطع، تعلیق و تغییر در برخی خدمات «دامرسا»، در هر زمان و بنا به هر دلیلی، برای «دامرسا» محفوظ خواهد بود. «دامرسا» در این مواقع مسئولیتی نسبت به تاثیری که ممکن است این اقدامات بر کار و درآمد شما داشته باشد، نخواهد داشت.

12.6. وقوع فسخ،‌ مانع لزوم پرداخت صورت‌حساب‌های پرداخت‌نشده کاربر و «دامرسا» نخواهد بود. همچنین پس از فسخ، سفارش‌‏های ثبت شده قبل از فسخ، معتبر و الزام‌آور است مگر این که میان «دامرسا» و کاربران (فروشنده و خریدار) توافق جدیدی صورت بگیرد.

12.7. در صورت تخلف فروشنده نسبت به انجام تعهدات پیش از فسخ و توافقات صورت‌گرفته، حق پیگیری قانونی برای کاربران (خریداران) و «دامرسا» محفوظ است و «دامرسا» می‌تواند مطالبات و هزینه‌های خود و خریداران را از مانده اعتبار فروشنده نزد «دامرسا» کسر کند.

13. مرجع رسیدگی به اختلافات
13.1. اختلافات میان فروشنده و خریدار: «دامرسا» بر اساس مدل طراحی‌شده خود بر آن است تا حد امکان دخالت مستقیم خود در روابط عرضه‌کنندگان و خریداران را کاهش دهد و بازار «دامرسا» بر اساس خودگردانی پیش برود؛ اما با توجه به ضرورت پیگیری اختلافات احتمالی و حل و فصل سریع و مسالمت‌آمیز آن، در صورت بروز هر گونه اختلاف میان فروشنده و خریدار، «دامرسا» مرجع حل اختلاف است. «دامرسا» می‌تواند نماینده یا نمایندگانی را به عنوان داور/داوران مرضی‌الطرفین معرفی کند تا بر اساس مفاد این سند و قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و عدل و انصاف به اختلافات رسیدگی کنند. داوری «دامرسا» یا حکم این داور/داوران، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود.

13.2. اختلاف با «دامرسا»: مرجع رسیدگی به هرگونه اختلاف در تفسیر مفاد و اجرای این سند و هر گونه مشکل و گرهی که ممکن است در جریان تعامل «دامرسا» با کاربر (اعم از خریدار و فروشنده) شکل بگیرد، «دامرسا» است. این اختلافات بدواً از طریق مذاکره در فضایی دوستانه و با حسن نیت کامل رسیدگی و حل و فصل خواهد شد و در صورت عدم حصول نتیجه از این طریق، مسئله مطابق مفاد این سند و قوانین جمهوری اسلامی ایران، ظرف مدت چهار ماه توسط تک داور معرفی‌شده از سوی «دامرسا» رسیدگی خواهد شد. حکم این داور، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجرا خواهد بود.

13.3. در صورت بروز اختلافات، در صورت توافق طرفین، انجام تعهدات اولیه تا حل و فصل کامل موضوع اختلافی ادامه می‌یابد و در غیر این صورت، تا زمان حل مناقشه، تعهدات طرفین متوقف خواهد شد.

14. پذیرش قوانین و مقررات دعوت

14.1. مطابق سند قوانین و شرایط بهره‌برداری و استفاده از «دامرسا»، شما (کاربر) اعلام می‌کنید از هر گونه استفاده از خدمات «دامرسا» که منجر به نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران یا احکام اسلامی یا خلاف عرف جامعه می‌شود، خودداری خواهید کرد.

14.2. شما (کاربر) به‌تنهایی و به صورت مستقل مسئول تمامی فعالیت‌هایی هستید که توسط حساب کاربری شما انجام می‌شود. اگر شما استفاده از حساب کاربری خود را در اختیار دیگری گذاشتید یا به صورت اشتراکی از آن بهره‌برداری کردید، تمام مسئولیت و عواقب آن به عهده شخصی است که اطلاعات صورت‌حساب و پرداخت‌ها به نام اوست. بنابراین ممکن است «دامرسا» در شرایطی، از کاربر درخواست ارائه مدارک، اطلاعات تکمیلی و احراز هویت کند. در این صورت، کاربر (شما) متعهد خواهد بود مدارک و اطلاعات درخواستی را طبق زمان اعلام‌شده از سوی «دامرسا» ارائه کند. در غیر این صورت، «دامرسا» می‌تواند حساب کاربری را مسدود کند و به کاربر هیچ خدماتی ارائه نکند.

14.3. چنانچه کاربر جدید و دعوت‌شده، از طریق پیوند اینترنتی (لینک)، در «دامرسا» ثبت‌نام کند اما خرید نکند و در این فاصله نسخه جدیدی از طرح دعوت با اعتبار هدیه متفاوت منتشر شود، تمام اعتبارات استفاده نشده گذشته (معلّق) که به اعتبار هدیه تبدیل نشده‌اند، بر اساس مبنای طرح دعوت در روز خرید کاربر دعوت‌شده محاسبه و اعمال می‌شود.

14.4. داده‌های استفاده از طرح دعوت دیگران برای عضویت در «دامرسا»، در پایگاه داده (دیتابیس) «دامرسا» ثبت و ذخیره می‌شود. بنابراین در صورت مشاهده هرگونه تقلب و سوء استفاده کاربر، اعم از خریدار و فروشنده، از این امکان و طرح‌های مختلف آن «دامرسا» مجاز است در مرحله نخست، تذکر شفاهی یا کتبی دهد یا کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات «دامرسا» به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشندهی کاربر را حذف کند و همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.

14.5. استفاده از اعتبارات و هدایایی که در طرح‌های مختلف دعوت به «دامرسا» تعریف می‌شود مشروط به خرید محصولاتی (شامل کالاها و خدمات فیزیکی و غیرفیزیکی) است که در جایگاه فروشندهی در «دامرسا» عرضه می‌گردد و قابل تبدیل به پول نقد نیست.

14.6. استفاده از کد های تخفیف دامرسا برای خرید از فروشگاه خود و تبدیل به پول نقد مجاز نیست و در صورت مشاهده اعتبار مسدود و مبلغی با فروشگاه دار یا مشتری تسویه نمی شود

14.7. همواره حق مالکیت «دامرسا» بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی «دامرسا» محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر یک از مجموعه دارایی‌های مادی و غیرمادی متعلق به «دامرسا» (مانند پلتفرم در نسخه وب و اپلیکیشن، برند، نشان تجاری، عناوین، طرح‌های بازاریابی، تخفیف‌ها، کمپین‌ها، علامت‌ها) در غیر چارچوب مشخص شده از سوی بازار «دامرسا» یا خارج از عرف و عادت، به هر شکل مستقیم و غیرمستقیم، سوء‌استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است.

14.8. در صورت هر گونه سوء استفاده تجاری یا غیر تجاری از هر یک این دارایی‌ها برای منافعی خارج از بازار «دامرسا»، استفاده و بهره‌برداری در چارچوب غیر تعریف شده از سوی «دامرسا»، و ایجاد خسارت مادی و غیر مادی به هر یک از این دارایی‌ها، «دامرسا» مجاز است در مرحله نخست، تذکر شفاهی یا کتبی دهد یا کاربر را از طرح و برنامه خارج کند و در مرحله بعد، دسترسی کاربر را به خدمات «دامرسا» به حالت تعلیق درآورد یا مسدود کند یا به طور کلی، حساب کاربری و فروشندهی کاربر را حذف کند و همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نیز طبق مقررات این سند یا از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.

14.9. کاربران «دامرسا» متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از طرح‌های بازاریابی پلتفرم بازار «دامرسا» به صورتی که به «دامرسا» یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران از امکانات فراهم شده در طرح‌های در جریان «دامرسا» سوءاستفاده (مانند بهره‌برداری در جهت منافع شخصی یا آسیب زدن به «دامرسا» اعم از آسیب مادی یا معنوی) کنند، «دامرسا» ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال کردن حساب کاربری، مجاز خواهد بود مطالبات کاربر را که با سوءاستفاده کسب کرده است مسدود کند، با مراجعه به مراجع قضایی یا سایر مراجع ذی‌صلاح قانونی برای جبران خسارات و مطالبه آن اقدام کند و کاربر حق هیچ گونه ادعایی در این خصوص ندارد.

14.10. ممکن است در جریان استفاده از خدمات «دامرسا»، با اشخاص دیگر حاضر در بازار به صورت آنلاین تعامل داشته باشید. مستحضر باشید، «دامرسا» نظارتی بر این گونه مسائل ندارد و مسئولیت هر آنچه ممکن است در اثر این تعاملات روی دهد با خود اشخاص خواهد بود.

14.11. شرکت در طرح برترین دعوت‌کننده‌های هفته، مختص کاربران حقیقی است. البته کاربران حقوقی نیز اگر در دامرسا فروشگاه فعال داشته باشند می‌توانند از جوایز برترین دعوت‌کننده‌های هفته برخوردار شوند.

14.12. شرط استفاده از مزایای طرح دعوت و به طور کلی همه طرح‌های «دامرسا»، انجام معامله واقعی در دامرسا است و در صورت انجام معامله صوری (مانند خرید از خود به جای فروش به غیر یا بدون رد و بدل شدن محصول) یا هر روشی که ظاهر معامله (بیع) را دارد ولی با اهداف یا چارچوب طرح دعوت یا طرح‌های دیگر دامرسا سازگار نباشد یا با هدف سوء‌استفاده مادی یا غیرمادی صورت بگیرد، مشمول مزایای طرح‌ها نخواهد بود و در این موارد حق «دامرسا» برای اعمال قوانین و مقررات بهره‌برداری از دامرسا و نیز پیگیری‌های قانونی و قضائی محفوظ است.

14.13. اعتبارات و امتیازات طرح‌های مختلف دعوت به «دامرسا» ماهیت هدیه دارد و دامرسا مجاز است برای آن تاریخ مشخصی قرار دهد یا آن را به تعلیق درآورد یا به تشخیص خود باطل کند. همچنین این هدایا قابل انتقال به دیگران به صورت اختیاری یا قهری (مانند ارث) نخواهد بود.

16.قوانین اختصاصی پیام مستقیم فروشنده و مشتریان

16.1. دامرسا» امکان ارتباط فروشنده با مشتری را به صورت ارسال پیام مستقیم در پلتفرم دامرسا با هدف تعامل و ارتباط میان این کاربران مانند آگاهی‌بخشی درباره بازار دامرسا، کسب‌وکار فروشنده و محصولات آن، تسهیل در پردازش و آماده‌سازی سفارش‌ها، رضایت مشتریان و وفاداری آن‌ها، در چارچوب تعریف شده و اهداف کلی «دامرسا»، فراهم کرده است.

16.2. استفاده و بهره‌برداری از امکان ارتباط میان فروشنده و مشتری در غیر چارچوب تعریف شده از سوی «دامرسا» و هر نوع فعالیت تجاری و غیرتجاری خارج از محوریت محصولات و خدمات دامرسا، مانند تبادل تلفن ثابت و همراه، ایمیل، نام کاربری در شبکه‌های و پیام‌رسان‌ها، پیوندهای اینترنتی و صفحات مجازی (لینک‌های) غیردامرسای، ممنوع است. همچنین این کاربران علاوه بر رعایت قوانین و شرایط «دامرسا» موظف به رعایت قوانین کشور، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و عرف جامعه هستند.

16.3. در صورت تشخیص ماشینی یا انسانی دامرسا و یا از طریق گزارش کاربران دیگر از ارسال یا دریافت محتوا، تصویر و پیام غیراخلاقی و خلاف عرفه جامعه، مغرضانه، ادبیات غیرمودبانه، تبلیغات درباره محصولات و خدمات غیردامرسای و ارائه خدمات و محصولاتِ خلاف قوانین کشور و غیراخلاقی، خلاف احکام اسلامی و شرایط و قوانین عمومی دامرسا، حساب کاربری کاربر بصورت موقت یا دائم مسدود و فروشگاه فروشنده غیرفعال می‌شود.

16.4. در صورتی که شروع ارتباط و پیام در پلتفرم «دامرسا» باشد اما معامله به بیرون از «دامرسا» هدایت و انجام شود، «دامرسا» هیچ گونه تعهد و مسئولیتی در خصوص شرایط معامله، کیفیت و سلامت محصولات سفارش‌ داده شده و سوءاستفاده‌های مالی و غیرمالی نخواهد داشت و تمام مسئولیت همه این موارد بر عهده طرفین معامله است. همچنین هدایت معامله به بیرون از «دامرسا» نقض قوانین و شرایط «دامرسا» محسوب می‌گردد و «دامرسا» در صورت اطلاع از معامله، مجاز است کارمزد و سهم خود را از اعتبار کاربر (فروشنده) کسر کند یا برای وصول آن اقدام کند.

16.5. اطلاعات و محتوای تبادل شده میان فروشنده و مشتری، مشمول شرایط استفاده و بهره‌برداری عمومی از «دامرسا» می‌گردد و از‌این‌رو «دامرسا» مجاز به ذخیره‌سازی، نظارت و تحلیل ماشینی و انسانی داده‌ها و اطلاعات خواهد بود و نیز این کاربران موظف به رعایت قوانین کشور، احکام اسلامی، اخلاق حسنه و عرف جامعه هستند.

16.6. در ارتباط میان کاربران «دامرسا»، مسئولیت هر گونه نقض شرایط و قوانین «دامرسا» یا ایجاد خسارت‌های مادی و غیرمادی به «دامرسا» یا اشخاص ثالث، متوجه فرد خاطی است و «دامرسا» ضمن این‌که هیچ مسئولیتی نخواهد داشت مجاز است بر اساس تشخیص خود بدون لحاظ ترتیب، یک یا چند نوع جریمه برای این کاربران اعمال کند؛ شامل تذکر شفاهی، تذکر کتبی، عدم دسترسی موقت به خدمات «دامرسا»، حذف فروشگاه، حذف حساب کاربری. در هر صورت، «دامرسا» حق پیگیری و مطالبه خسارات و حقوق قانونی خود را را طبق قوانین دامرسا یا از طریق قانونی و قضایی خواهد داشت.

16.7. توصیه دامرسا به کاربرانش حفظ اطلاعات شخصی و خصوصی خود و خودداری از ارسال آن برای دیگران در تبادل پیام است.

17. قوانین و مقررات انتشار محتوا در دامرسا

17.1. کاربر برای انتشار محتوا در دامرسا،‌ ملزم به رعایت همه قوانین زیر است:

17.2. کاربر متعهد قوانین جمهوری اسلامی ایران را در دامرسا نقض نکند. درج هر گونه مطلب که بر اساس قوانین جاری کشور جمهوری اسلامی ایران، مشمول عنوان جرم شود، ممنوع است.

17.3. اعضاء نباید اطلاعات حساس خود یا دیگران را در دامرسا منتشر کنند. دامرسا مسئولیت سوء استفاده از این اطلاعات توسط دیگران را نمی‌پذیرد.

17.4. دامرسا به هیچ وجه مسئولیت خسارت‌های وارده در اثر اعتماد هر کاربر به دیگر کاربران و فاش شدن اطلاعات‌شان را نمی‌پذیرد.

17.5. کاربر ملزم به رعایت قوانین بین المللی در رابطه با استفاده از شبکه جهانی اینترنت است.

17.6. اعضاء مجاز به درج اطلاعات محرمانه مملکتی، اطلاعات محرمانه اشخاص دیگر، مطالب نفرت‌آمیز، محتوای غیر اخلاقی و غیر قانونی بر روی دامرسا نیستند.

17.7. دامرسا خود را مجاز به کنترل محتوای منتشرشده توسط کاربران می‌داند، ولی خود را ملزم به کنترل کل محتوا نمی‌داند. مسئولیت کلیه محتوای قرارداده شده روی دامرسا (اعم از متن، عکس، لینک، فیلم و دیگر اقسام محتوا) تماما به عهده قراردهنده محتواست.

17.8. دامرسا می‌تواند در صورت تخلف کاربر از قوانین، عضویت او را بدون اطلاع قبلی لغو کند. دامرسا خود را ملزم به توضیح درباره علت لغو عضویت کاربر نمی‌داند.

17.9. فعالیت‌های تبلیغاتی با نام کاربری جعلی و ارسال محتوای اسپم و یا استفاده از نرم‌افزار یا ربات به منظور افزایش تعداد دنبال‌کنندگان و… مجاز نیست و دامرسا می‌تواند عضویت کاربر را لغو کند.

17.10. استفاده از محتوای منتشرشده در دامرسا، در جای دیگری مجاز نیست؛ به‌ویژه اطلاعات شخصی افراد، عکس آنها و مطالب مربوط به آنها.

17.11. دامرسا مجاز است به هر نحوی که بخواهد از محتوای قرارگرفته در فروشگاه‌ها، پروفایل‌ها که قانونا متعلق به شخص یا نشریه یا سازمان دیگری نباشد استفاده کند. (مثلا آن‌ها را به‌صورت برگزیده در قسمت دیگری از دامرسا یا رسانه‌های چاپی متعلق به دامرسا منتشر کند).

17.12. مسئولیت درج بدون مجوز کلیه مطالبی که حقوق مالکیت معنوی آن متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی است، بر عهده کاربر است.

17.13. در صورت تشخیص ماشینی یا انسانی دامرسا و یا از طریق گزارش کاربران دیگر از انتشار محتوا یا تصویر غیراخلاقی، خلاف عرفه جامعه، مغرضانه، ادبیات غیرمودبانه، تبلیغات درباره محصولات و خدمات غیردامرسای و ارائه خدمات و محصولاتِ خلاف قوانین کشور و غیراخلاقی، خلاف احکام اسلامی و شرایط و قوانین عمومی دامرسا، حساب کاربری کاربر بصورت موقت یا دائم مسدود و فروشگاه فروشنده غیرفعال می‌شود.

17.14. پیشنهاد و یا تشویق به هر نوع فعالیت غیر قانونی در دامرسا ممنوع است.

17.15. دامرسا جایی برای کسب‌وکارهای خرد، کوچک و خانگی است. بنابراین، بحث‌های سیاسی جنجال‌برانگیز در دامرسا مجاز نیست و دامرسا حق حذف این محتواها و برخورد با کاربران را برای خود محفوظ می‌داند.

17.16. استفاده از عبارت‌ها و یا تصاویر خلاف شئونات اخلاقی و مذهبی (از جمله کشف حجاب) ممنوع است.

17.17. انتشار تصاویر ترسناک، دل‌خراش، غیر اخلاقی و مشمئزکننده در دامرسا مجاز نیست.

17.18. پوشش کم و نامناسب، مستهجن و تصاویر موهن سیاسی و مذهبی ممنوع است.

17.19. درج مطالب مستهجن و مبتذل، افترا آمیز، موهن و غیر اخلاقی، بی‌حرمتی به مقدسات مذهبی، مجاز نیست.

17.20. بیان جوک‌های قومیتی یا عبارت‌هایی که منجر به اهانت به هموطنان شود و یا شوخی‌های زشت و خلاف شئونات اخلاقی، ممنوع است.

17.21. درج هرگونه محتوای قومیت‌گرا و تفرقه‌افکن در دامرسا ممنوع است.

17.22. به طور جدی از تهدید، اذیت و آزار دیگران و حمله به حقوق آن‌ها خودداری کنید.

17.23. استفاده از ربات‌ها و ابزارهای انتشار اتوماتیک محتوا در دامرسا ممنوع است.

17.24. کابران موظفند علاوه بر رعایت مقررات اختصاصی دامرسا، از قوانین جرائم رایانه‌ای نیز پیروی نمایند.

17.25. با کاربرانی که به شرایط فوق بی‌‌توجهی کنند، حسب قانون مقتضی برخورد خواهد شد.

17.26. اطلاعیه‌هایی که توسط تیم دامرسا به‌صورت موردی به اطلاع کاربران می‌رسد در حکم مقررات فعالیت در دامرسا بوده و رعایت مفاد آن الزامی است